Czytamy w Szkole Podstawowej

Szczepan Janiga i Dominik Grodecki, młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchosławicach, gościli 11 marca br. w Szkole Podstawowej. Akcja „Czytaj razem z nami” zorganizowana została wspólnie przez biblioteki: szkolną i publiczną.

Goście przeczytali o pięciu zagadkach, które rozwiązał detektyw Pozytywka, tytułowy bohater książki Grzegorza Kasdepke. Czytanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem, za przyczyną pożaru, do którego gaszenia zostali wezwani strażacy. Palące się trawy nie wymagały uczestnictwa wszystkich ochotników, dlatego czytanie doszło do skutku, ale wydarzenie wykorzystali strażacy, aby przypomnieć uczniom, jak wielkie zagrożenie może wyniknąć z wypalania traw i jak niebezpieczne jest dla roślin i zwierząt.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki, a pozostałą część obiecali doczytać samodzielnie, chętnie przymierzali strażackie hełmy, a wielu z nich zadeklarowało, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Na zakończenie goście wręczyli pani dyrektor Magdalenie Szybilskiej maskotkę psa Żarka oraz słodycze dla dzieci.

 IMG_0804 IMG_0807 IMG_0808 Zdjęcie0013   Zdjęcie0017 Zdjęcie0018