„Biała Masajka” w Klubie Książki

Biała Masajka - Hofmann CorinneTematem październikowego spotkania DKK, zainspirowanym ostatnią klubową lekturą, było życie obcych nam kulturowo społeczeństw. Omawialiśmy bowiem Białą Masajkę Corinne Hofmann, wzbudzającą sporo emocji opowieść o czterech latach pobytu autorki w afrykańskim buszu. Bohaterka, kierowana wielką miłością swego życia, wyszła za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Powodowana impulsem podjęła decyzję o pozostaniu w Afryce, tym samym całkowicie zmieniając dotychczasowe życie. Jak sama pisze: „…doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej”. Historia niezwykła, wręcz niewiarygodna, a jednak prawdziwa. Wprawdzie styl autorki pozostawia wiele do życzenia – miejscami ociera się niemal o grafomanię – warto jednak poznać tę opowieść, choćby po to, by poznać nieco bliżej kulturę Masajów.

IMG_0302IMG_0290

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 6 listopada o godz. 16.00. Będziemy mówić o Rówieśniczkach Katarzyny Tubylewicz.

Przechwytywanie