Barbara Gawryluk w Wierzchosławicach

21 października, na zaproszenie naszej biblioteki oraz biblioteki Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, z uczniami klas I-III spotkała się Barbara Gawryluk, autorka wielu książek dla dzieci.
Napisała m.in. wpisaną na Złotą Listę Fundacji ABC książkę Dżok. Legenda o psiej wierności, a także kilka opowieści o psie Kaktusie oraz świstaku Gwizdku. Łącznie w ciągu 10 lat wydała 20 tytułów. W jej twórczości dominuje temat zwierząt, ale są też opowiadania o przygodach dzieci. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje książka Mali bohaterowie, przedstawiająca prawdziwe historie młodych ludzi, którzy wykazali się wyjątkową odwagą w ratowaniu innym życia poprzez wezwanie straży pożarnej, pogotowia czy policji w sytuacjach zagrożenia.
Pisarka mieszka i pracuje w Krakowie, jest tłumaczką i dziennikarką w Radiu Kraków. Potrafi świetnie nawiązać kontakt z dziećmi i zainteresować je swoją twórczością. W czasie spotkania opowiadała o swojej pracy, inspiracjach, bohaterach swych książek i o tym, jak one powstawały. Chętnie też odpowiadała na liczne pytania dzieci na temat jej pracy oraz życia prywatnego. Szczególnie zainteresowała wszystkich historia Dżoka, który doczekał się pomnika nad Wisłą w Krakowie. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać fragmentów książek, kupić je i – oczywiście – otrzymać autograf.
Na koniec autorka rozdała dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego na ilustrację do jednej z jej książek. Otrzymali je: Julia Davis, Wiktoria Kordela, Wiktoria Sikora, Tymoteusz Walkiewicz, Nadia Wodzińska, Nikola Bogusz, Karolina Burnat, Paulina Dzierwa, Natalia Knaga, Anna Kozioł, Sylwia Kozioł, Laura Osyszko, Kinga Świerk, Karolina Wider.

1 2 3 4 5 6

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach.